Segment pro atypické komínové krycí desky

Kód: 56-004
183 Kč 151,24 Kč bez DPH
Skladem (25 ks)
Segment používaný pro zákryt komínu s atypickým rozměrem. Nahrazuje komínovou krycí desku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příklad různých sestav desek:

 

Komínové krycí desky s atypickými rozměry

Kromě komínových krycích desek o půdorysu 550 x 550 mm z vysoce jakostního vibrolitého betonu vyrábí firma TETRAM z naprosto totožného materiálu i speciální segmenty o rozměrech 510 x 210 x 70 mm, jež jsou použitelné jako ztracené bednění pro zhotovení komínové krycí desky v těch případech, kdy nadstřešní část komínu má atypický půdorys a typizovaná deska tak svými rozměry nevyhovuje.   

Segmenty jsou montovány s potřebným přesahem po obvodu horní strany nadstřešní části komínu. Osazují se naplocho – tak, aby jejich nižší strana směřovala ven od svislé osy komínu.

Před montáží segmentů lze do jejich rubové strany pomocí úhlové brusky zaříznout podélné zahloubení tvořící okapničku. Rohy komínové desky jsou vytvořeny dvěma segmenty sesazenými do pravého úhlu po jejich předchozím seříznutí v úhlu 45 stupňů.

Segmenty jsou k nadstřešní části komínu připevněny pomocí flexibilního mrazuvzdorného lepidla na obklady a dlažby. Po zatvrdnutí lepidla je kvalitním betonem vyplněn prostor mezi komínovým průduchem (resp. otvorem, ve kterém je umístěna šamotová trubka obalená izolací) a vnitřní stranou rámu vytvořeného segmenty. Beton je vyspádován směrem od středu komína směrem ven a pečlivě uhlazen.   

Po vytvrdnutí betonu a jeho vyschnutí je vhodné opatřit hotovou komínovou krycí desku impregnačním nátěrem. Nejlépe se pro tyto účely osvědčil prostředek Alphalith Stone Tec IS, který lze zakoupit v prodejně firmy TETRAM v Bakově nad Jizerou, Mírové náměstí 86.

Doplňkové parametry

Kategorie: Komínové prvky
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 14.8 kg
rozměr (cm): : 50x21x7